Blog

Jaką trumnę wybrać?

04/04/22

[rt_reading_time label=”Czas czytania:” postfix=”minut” postfix_singular=”minuta”]

Wybieranie trumny jest bardzo trudnym czasem dla rodziny. Nie da się tego zaplanować wcześniej. Przeważnie nikt nie planuje jak ma zostać pochowany. Wyjątkiem oczywiście jest ostatnia wola zmarłego — tj. kremacja zwłok.

W ofercie zakładów pogrzebowych dostępnych jest wiele rodzaju / modeli trumien. W ofercie zakładu pogrzebowego Bogdan Woźny w Lublinie — oferujemy trumny własnej — Polskiej – produkcji!

Rodzaje trumien

W ofercie posiadamy wiele rodzaji trumien. Dzielą się one na trumny dziecię — produkowane z drewna bukowego, najczęściej malowane na kolor biały z okuciami w kolorze złota/srebra.
Trumny te są dużo mniejsze, występują również w kilku rozmiarach w zależności od wzrostu / wagi zmarłego. Tyczy się to również dorosłych.

Trumny również dzielimy na rodzaje w zależności od sytuacji — czy będzie organizowany pogrzeb tradycyjny, czy będzie to pogrzeb z kremacją. Dedykowane trumny są również do ekshumacji. Jeszcze inne trumny stosowane są do przewozu zwłok pomiędzy krajami.

Cena trumny

Koszty trumny uzależnione są od materiałów użytych do produkcji oraz rodzaju drewna.
W naszej ofercie dostępne są trumny dębowe, jesionowe, bukowe — więcej informacji na stronie http://trumny.wozny.pl/

W ofercie znajdują się trumny tradycyjne oraz premium.

Na co zwrócić uwagę?

Jeśli będziemy zmuszeni do wyboru trumny — przedewszystkim warto kierować się wolą zmarłego. Czy ma być to pochówek tradycyjny, czy kremacja złok.

W przypadku pogrzebu tradycyjnego ważnymi czynnikami do wyboru trumny będą:

  • waga zmarłego,
  • wzrost.

Jest to bardzo ważne przy wyborze trumny.

Obsługa zakładu pogrzebowego pomoże dobrać odpowiednią trumnę dla zmarłego. W zależności też od budżetu, jaki dysponujemy powinniśmy dokonywać wyboru trumny.