Kremacja Lublin

Firma WOŹNY® działa na terenie całej Polski i Unij Europejskiej

Zakład Pogrzebowy Woźny Ikona
Zawsze w najtrudniejszych dla Państwa chwilach, gdy wiadomość o śmierci Najbliższej Osoby przychodzi tak niespodziewanie. Gdy myśli pędzą jak oszalałe i nie wiadomo co zrobić – skontaktuj się z nami – telefonicznie, mailowo, poprzez formularz na naszej stronie www lub osobiście.

Kremacja Lublin

Kremacja lub spopielenie zwłok zmarłych jest niezwykle starym rytuałem pogrzebowym. Obecna jest w kulturze europejskiej od początku wierzeń pierwotnych. Złoty okres tej tradycji można przypisać Włochom w XIX wieku. Od tego czasu staje się coraz popularniejsza.

W raz z upływem czasu kremacja jest coraz częściej wykonywana również w naszym kraju, ze względów ekologicznych, ekonomicznych oraz skupienia wszystkich członków rodziny w jednym grobie – Grobie Rodzinnym.

1983 roku ogłoszony przez Jana Pawła II Kodeks Prawa Kanonicznego (Kanon 1176 paragraf 3)

„jeśli nie podważa wiary w zmartwychwstanie ciał” stanowi, iż Kościół Katolicki zezwala na kremacje.

Kremacja zwłok to proces polegający na spopieleniu zwłok ludzkich. Jest znany na całym świecie i uznawany przez wiele religii. Ciało zmarłego, który ma zostać skremowany, jest przygotowywany analogicznie do tradycyjnej ceremonii (z należytym szacunkiem), następnie poddane spaleniu i grzebane na cmentarzu. Zgodnie z polskim prawem możliwa jest kremacja zwłok, pod warunkiem, że powstałe szczątki zostaną później godnie pochowane na cmentarzu – w grobie lub specjalnym grobowcu na urny. Warto mieć na uwadze, że Kościół Katolicki nie zabrania metody spopielania. W jaki sposób przebiega kremacja? Rodzina osoby zmarłej wybiera odpowiedni zakład pogrzebowy, który dysponuje krematorium i świadczy usługę kremacji. Następnie dokonują wyboru stroju dla osoby zmarłej, trumny oraz specjalnej urny, w której spoczną szczątki. Należy pamiętać o tym, by trumna przeznaczona do kremacji nie była pokryta lakierem, tylko drewniana lub wykonana z kartonu.

Zakład pogrzebowy Woźny w Lublinie przeprowadza kremację ciał. Ciało zmarłego przygotowane jest w zakładzie pogrzebowym, a następnie jest transportowane do krematorium, gdzie umieszcza się je w specjalnym piecu kremacyjnym, co najmniej dwukomorowym (o temperaturze nawet do 1000 stopni Celsjusza) przez co zwłoki ulegają całkowitemu spopieleniu w ciągu 2-3 godzin! Jego konstrukcja oparta jest na zasadzie wielokrotnej rekuperacji ciepła, w taki sposób, by rodzina i przyjaciele mogli obserwować wprowadzanie zwłok (na własne życzenie). Po skremowaniu zwłok, szczątki są umieszczane w urnie, natomiast krematorium przekazuje rodzinie odpowiednią dokumentację. Wysoka jakość świadczonych przez nas usług wynika z wieloletniego doświadczenia, które pozwoliło nam wypracować sobie wizerunek firmy solidnej, profesjonalnej i godnej zaufania. Dzięki tym staraniom mamy dzisiaj w swoim dorobku rzeszę usatysfakcjonowanych Rodzin. Zapraszamy do kontaktu!

Kremacja w Lublinie – Gwarancja profesjonalizmu przez Zakład pogrzebowy Woźny

Doświadczenie i zaufanie

Zakład pogrzebowy Woźny to ceniony dostawca usług pogrzebowych w Lublinie, który oferuje również profesjonalne usługi kremacji. Z ponad 43-letnim doświadczeniem w branży, cieszymy się zaufaniem naszych klientów, którzy doceniają nasze kompetencje i oddanie w tych trudnych chwilach.

Profesjonalna kremacja

Jako doświadczony zakład pogrzebowy w Lublinie, zapewniamy kompleksową i profesjonalną kremację. Nasz wykwalifikowany personel posiada wiedzę i doświadczenie, aby zadbać o wszystkie aspekty procesu kremacji. Zabezpieczamy wszelkie niezbędne formalności i zapewniamy godne i szanujące praktyki kremacyjne.

Pełna dyskrecja i szacunek

W Zakładzie pogrzebowym Woźny rozumiemy, że kremacja to niezwykle delikatny proces, który wymaga pełnego szacunku i dyskrecji. Dlatego zapewniamy naszym klientom pełną poufność i dbamy o to, aby każdy etap kremacji odbywał się z należytym szacunkiem i w zgodzie z oczekiwaniami rodziny.

Najwyższe standardy jakości

Nasza firma pogrzebowa w Lublinie kładzie ogromny nacisk na jakość usług, również w przypadku kremacji. Działamy zgodnie z najwyższymi standardami branżowymi i gwarantujemy, że proces kremacji będzie przeprowadzany z najwyższą starannością i precyzją. Korzystamy z nowoczesnego sprzętu i technologii, aby zapewnić bezpieczną i profesjonalną kremację.

Zaufaj nam przy organizacji kremacji w Lublinie – Zakład pogrzebowy Woźny

Jeśli szukasz profesjonalnego partnera do organizacji kremacji w Lublinie, Zakład pogrzebowy Woźny jest do Twojej dyspozycji. Dzięki naszemu długoletniemu doświadczeniu i profesjonalizmowi, możesz mieć pewność, że proces kremacji zostanie przeprowadzony z pełnym szacunkiem i godnością. Skontaktuj się z nami już dziś, aby uzyskać więcej informacji i zaufaj naszemu zaangażowaniu w zapewnienie profesjonalnej kremacji dla Twoich bliskich.

Zakład Pogrzebowy Lublin

Zakład Pogrzebowy Lublin

Zapraszamy do naszego Zakładu Pogrzebowego w Lublinie, położonego przy ulicy G. Dolińskiego 4/U4, 20-128 Lublin. Jesteśmy obok Państwa, aby w tych trudnych chwilach oferować profesjonalne wsparcie oraz pomagać w każdym aspekcie organizacji pożegnań. Jeśli mają Państwo pytania lub potrzebują pomocy, zachęcamy do kontaktu telefonicznego pod numerem +48 798 667 993 lub za pośrednictwem wiadomości e-mailowej na adres biuro@wozny.pl. Naszym celem jest zapewnienie godnego i szacunkowego pożegnania dla tych, którzy odeszli, dostosowanego do Państwa potrzeb.