Kremacja Lublin

Firma WOŹNY® działa na terenie całej Polski i Unij Europejskiej

Zakład Pogrzebowy Woźny Ikona
Zawsze w najtrudniejszych dla Państwa chwilach, gdy wiadomość o śmierci Najbliższej Osoby przychodzi tak niespodziewanie. Gdy myśli pędzą jak oszalałe i nie wiadomo co zrobić – skontaktuj się z nami – telefonicznie, mailowo, poprzez formularz na naszej stronie www lub osobiście.

Kremacja Lublin

Kremacja lub spopielenie zwłok zmarłych jest niezwykle starym rytuałem pogrzebowym. Obecna jest w kulturze europejskiej od początku wierzeń pierwotnych. Złoty okres tej tradycji można przypisać Włochom w XIX wieku. Od tego czasu staje się coraz popularniejsza.

W raz z upływem czasu kremacja jest coraz częściej wykonywana również w naszym kraju, ze względów ekologicznych, ekonomicznych oraz skupienia wszystkich członków rodziny w jednym grobie – Grobie Rodzinnym.

1983 roku ogłoszony przez Jana Pawła II Kodeks Prawa Kanonicznego (Kanon 1176 paragraf 3)

„jeśli nie podważa wiary w zmartwychwstanie ciał” stanowi, iż Kościół Katolicki zezwala na kremacje.

Kremacja zwłok to proces polegający na spalaniu zwłok ludzkich. Jest znany na całym świecie i uznawany przez wiele religii. Ciało zmarłego, który ma zostać skremowany, jest przygotowywany analogicznie do tradycyjnej ceremonii (z należytym szacunkiem), następnie poddane spaleniu i grzebane na cmentarzu. Zgodnie z polskim prawem możliwa jest kremacja zwłok, pod warunkiem, że powstałe szczątki zostaną później godnie pochowane na cmentarzu – w grobie lub specjalnym grobowcu na urny. Warto mieć na uwadze, że Kościół Katolicki nie zabrania metody spalania. W jaki sposób przebiega kremacja? Rodzina osoby zmarłej wybiera odpowiedni zakład pogrzebowy, który dysponuje krematorium i świadczy usługę kremacji. Następnie dokonują wyboru stroju dla osoby zmarłej, trumny oraz specjalnej urny, w której spoczną szczątki. Należy pamiętać o tym, by trumna przeznaczona do kremacji nie była lakierowana, tylko sosnowa lub wykonana z tektury. Nie powinno się do niej wkładać żadnych urządzeń i przedmiotów. Można umieścić je dopiero w urnie z prochami.

Zakład pogrzebowy Woźny w Lublinie przeprowadza kremację ciał. Ciało zmarłego przygotowane jest w zakładzie pogrzebowym, a następnie jest transportowane do krematorium, gdzie umieszcza się je w specjalnym piecu kremacyjnym, co najmniej dwukomorowym (o temperaturze nawet do 1000 stopni Celsjusza) przez co zwłoki ulegają całkowitemu spaleniu w ciągu 2-3 godzin! Jego konstrukcja oparta jest na zasadzie wielokrotnej rekuperacji ciepła, w taki sposób, by rodzina i przyjaciele mogli obserwować wprowadzanie zwłok (na własne życzenie). Po skremowaniu zwłok, szczątki są umieszczane w urnie, natomiast krematorium przekazuje rodzinie odpowiednią dokumentację. Wysoka jakość świadczonych przez nas usług wynika z wieloletniego doświadczenia, które pozwoliło nam wypracować sobie wizerunek firmy solidnej, profesjonalnej i godnej zaufania. Dzięki tym staraniom mamy dzisiaj w swoim dorobku rzeszę usatysfakcjonowanych Rodzin. Zapraszamy do kontaktu!

Zapraszamy do kontaktu!