Co to jest testament? Jak go napisać?

Firma WOŹNY® działa na terenie całej Polski i Unij Europejskiej

Zakład Pogrzebowy Woźny Ikona

Co to jest testament? Testament- (łac. testamentum – sporządzone przy świadkach testis – świadek) – rozporządzanie własnym majątkiem na wypadek śmierci. Zgodnie z przepisami Kodeksu Cywilinego (art.944 k.c.) testament jest prawnie ważny tylko wówczas, gdy osoba, która go sporządziła lub odwołania – dysponuje pełną zdolnością do czynności prawnych.

Testament pisemny (holograficzny) należy sporządzić własnoręcznie. Musi być opatrzony datą i podpisany czytelnie imieniem i nazwiskiem, by nie było wątpliwości co do osoby sporządzającej i podpisany czytelnie imieniem i nazwiskiem, by nie było wątpliwości co do osoby sporządzającej.

Można to zrobić nie wychodząc z domu lub w obecności notariusza. Wszystkie dyspozycje zamieszczane w testamencie muszą być wyraźnie określone, kto dziedziczy w jakiej części.

W testamencie można zobowiązać spadkobiercę do wykonania ostatniej woli, do spełnienia określonego świadczenia na rzecz innej osoby; ustanowienie wykonawcy testamentu.

Można też wydziedziczyć bliskich. Należy jednak, krótko opisać negatywne zachowanie osoby, którą chce się wydziedziczyć.

By był on jednak ważny należy w odpowiedni sposób go zatytułować „Testament” lub „Na wypadek śmierci”.Bardzo ważną informacją, a nie zawsze oczywiste jest to, że testamentem objęta jest wyłącznie teść znajdująca się nad podpisem. W przypadku dopisywania czegoś do testamentu należy pamiętać o kolejnym podpisie pod dopisaną treścią, uwzględniając datę zmian.

Zakład Pogrzebowy Lublin

Zakład Pogrzebowy Lublin

Zapraszamy do naszego Zakładu Pogrzebowego w Lublinie, położonego przy ulicy G. Dolińskiego 4/U4, 20-128 Lublin. Jesteśmy obok Państwa, aby w tych trudnych chwilach oferować profesjonalne wsparcie oraz pomagać w każdym aspekcie organizacji pożegnań. Jeśli mają Państwo pytania lub potrzebują pomocy, zachęcamy do kontaktu telefonicznego pod numerem +48 798 667 993 lub za pośrednictwem wiadomości e-mailowej na adres biuro@wozny.pl. Naszym celem jest zapewnienie godnego i szacunkowego pożegnania dla tych, którzy odeszli, dostosowanego do Państwa potrzeb.