Ekshumacja Lublin

Firma WOŹNY® działa na terenie całej Polski i Unij Europejskiej

Zakład Pogrzebowy Woźny Ikona
Zawsze w najtrudniejszych dla Państwa chwilach, gdy wiadomość o śmierci Najbliższej Osoby przychodzi tak niespodziewanie. Gdy myśli pędzą jak oszalałe i nie wiadomo co zrobić – skontaktuj się z nami – telefonicznie, mailowo, poprzez formularz na naszej stronie www lub osobiście.

Ekshumacja Lublin

Ekshumacja polega na wydobyciu zwłok lub szczątków ludzkich z grobu w celu przeniesienia ich do innego grobowca. Często po upływie czasu decydują się na to rodziny osób zmarłych, których szczątki chcą przetransportować do rodzinnych grobowców lub cmentarzy znajdujących się bliżej miejsca zamieszkania. W niektórych sytuacjach ekshumacji dokonuje się po to, by dokonać szczegółowych oględzin sądowych, lekarskich, bądź też ustalić tożsamość zmarłego. Zasady przeprowadzania procesu ekshumacji są dokładnie opisane w ustawie o cmentarzach i chowaniu zmarłych. Mogą go przeprowadzić jedynie osoby, które są uprawnione do pochowania zwłok (mają zezwolenie właściwego państwowego inspektora sanitarnego). Bardzo ważne jest to, by w rodzinie było jedno, zgodne stanowisko w związku z przeniesieniem zwłok. W przeciwnym razie sprawa będzie musiała być rozstrzygana na drodze sądowej. Z uwagi na warunki sanitarne ekshumacji można dokonywać od 16 października do 15 kwietnia w godzinach porannych. W miejscu lub pobliżu ekshumacji powinny znajdować się jedynie te osoby, które nadzorują czynności oraz najbliżsi zmarłego. Przewożenie zwłok na terenie Polski, na odległość nie więcej niż 60 km oraz na obszarze gmin (gdzie nastąpił zgon), bez względu na odległość nie wymaga zezwolenia.

Ekshumacja w Lublinie Zakład Pogrzebowy Woźny

Szukasz firmy pogrzebowej w Lublinie, zajmującej się przeprowadzaniem ekshumacji? W zakładzie pogrzebowym Woźny załatwiamy wszelkie możliwe formalności prawne związane np. z Sanepidem i cmentarzem, a także z niezbędną dokumentacją. Co jeszcze robimy?

  • koordynujemy prace na cmentarzu,
  • współpracujemy z inspektorem sanitarnym,
  • zapewniamy przewóz zwłok lub szczątek wydobytych podczas procesu ekshumacji.

Zapraszamy do kontaktu!

Zakład Pogrzebowy Lublin

Zakład Pogrzebowy Lublin

Zapraszamy do naszego Zakładu Pogrzebowego w Lublinie, położonego przy ulicy G. Dolińskiego 4/U4, 20-128 Lublin. Jesteśmy obok Państwa, aby w tych trudnych chwilach oferować profesjonalne wsparcie oraz pomagać w każdym aspekcie organizacji pożegnań. Jeśli mają Państwo pytania lub potrzebują pomocy, zachęcamy do kontaktu telefonicznego pod numerem +48 798 667 993 lub za pośrednictwem wiadomości e-mailowej na adres biuro@wozny.pl. Naszym celem jest zapewnienie godnego i szacunkowego pożegnania dla tych, którzy odeszli, dostosowanego do Państwa potrzeb.